Zasady rekrutacji w PSM I st. w Białogardzie

Zapraszamy dzieci i młodzież na przygodę z muzyką!

W naszej Szkole uczniowie mogą rozpocząć naukę w wieku od 7 lat (w 2022 roku dziecko kończy siedem lat) do 16 roku życia (uczeń kończy 16 lat po 5 sierpnia 2022).  Uczymy gry na instrumentach: saksofon, klarnet, flet, akordeon, perkusja, fortepian, wiolonczela, skrzypce, gitara. Dzieci od 7 do 10 roku życia kształcą się w cyklu sześcioletnim a od 8 do 16 w czteroletnim cyklu kształcenia.

Warunkiem przyjęcia w poczet rekrutów naszej szkoły jest pobranie ze strony szkolnej podania o przyjęcie, wypełnienie go przez opiekuna prawnego i dostarczenie do szkoły. Uczeń może być przyjęty na podstawie złożonego podania, pomyślnie zdanego przesłuchania wstępnego i przedłożenia wystawionego przez lekarza POZ zaświadczenia lekarskiego, które jest na podaniu o przyjęcie do szkoły. Wszelkich informacji na temat rekrutacji i jej organizacji można zasięgnąć w sekretariacie szkoły pod nr tel. 94-312 25 01 w godzinach od 8:00 do 16:00.

Szkoła prowadzi dla kandydatów na uczniów lekcje przygotowawcze, które oswajają z przebiegiem przesłuchania wstępnego.  Lekcje odbędą się 6 i 8 czerwca 2022 o godzinie 16:30.                                                           Przesłuchania wstępne odbędą się w dwóch terminach do wyboru: 9 lub 13 czerwca 2022 o godzinie 16:30.

W przypadku podjęcia nauki gry na fortepianie dziecko w porozumieniu z nauczycielem powinno jak najszybciej mieć zakupiony instrument.

Skip to content